free site templates

MASAO NO BOUKEN

Bir grup çetenin Masao Zenbu'yu delikten düşürdükleri yer altından kurtulma macerası.

KÜNYE & YARDIM

Adı: Masao no Bouken
Diğer Adı: Masao'nun Macerası, 正雄の冒険
Motoru: Construct 2
Platformları: Windows, Linux
Türleri: Platform, Macera
Geliştiriciler; 
* Anton Semchenko (Beta Tester & Fikir Verme)
* Anıl Turgut (Beta Tester)
* Ayhan Gazi Gülcü (Kodlama) (Proje Yönetimi)
* Emre Gündoğdu (Beta Tester)
* Müge Nur Aydın (Beta Tester)
* Peren Ercan (Japonca Tercüme)
* Sina Dinçer (Beta Tester)
* Zeynep Sönmez (Grafik Tasarımcısı)

Tuşlar;
FARE;
-
Fare / ekrana elinle basarak menüde gezme,

KLAVYE
- ENTER: Menüde etkileşim
- P / ESC: Oyunu Durdurma
- F1: Hard Reset (Oyunu en baştan başlatır)
- F2: Soft Reset (Oyunu kaldığın yerin başından başlatır)
- Yönlendirme Tuşları: Masao'yu yönetir.
- WASD: Benjiro'yu yönetir

HAKKINDA

90'lara gitmeye ne dersiniz? Bizim tarafından geliştirilen Masao no Bouken sizleri o günlere yat etmek amacıyla götürüyor. Oyunun türü platform ve bulmaca olup iki çeşit oyun modundan oluşacaktır.

Oyunu anlatacak olursak, her şey Masao'nun (sizi) bir deliğin içine atılmasıyla başlıyor. Masao’nun amacı deliğin içine düşmüş ve tozla kaplanmış en az 5 kayıp nesneler bulup ve onları alarak bitiş noktasına gitmesini sağlamaktadır. Eğer yer altındaki hikayeyi daha çok dinlemek isterseniz, yer altında yaşayan insanlarla muhabbet etme şansına sahipsiniz. Her insanın farklı bir düşüncesi var, bu düşüncesini okumak dışında bir yetkisine sahip değilsiniz.

Oyunun ikinci kişilik özelliğinden bahsedecek olursak, iki kişiliği tek bilgisayarda aynı anda oynayabilmektesiniz. İlk oyuncudan iki fark vardır. Bunlar bir birinize yardım edebiliyorsunuz ve insanlar bu modda yer almaktadır. İster arkadaşınızla isterseniz kardeşinizle oynamak mümkündür. 

ÖYKÜSÜ

Masao Zenbu günün birinde çalıştığı iş yerinden eve doğru gelirken karşısına Hoshi adındaki bir çete çıkar ve bu çetenin baş lideri olan Hayabusa Wakabayashi önünde durur. Ona: "Sen bizim mekanımızdan geçiyorsun yabancı. Burası bizim yerimiz, az ötede oyna." diyerek cümlesini bitirir. Masao bunun üzerine, hiç sesini çıkarmadan mekanın önünde yürümeye devam eder. Bunu gören Hoshi lideri sinirlenir ve Masao'ya "Huysuz, buradan bir adım daha atarsan senin için güzel bir şey olmayacaktır." diyerek cümlesiyle tehdit eder. 

Masao sesini çıkarmadan yürümeye devam ederken Hoshi çetenin kız üyesi olan Hana Senki, oradaki bir mekanda çalıştığı için bu durumu görür görmez hemen dışarı çıkarak Masao'ya, "Senin derdin ve adın ne?" der. Bu duruma artık sessiz kalmaktan sıkılan Masao, "Benim adımı sormadan önce, insan kendini tanıtır ama bakıyorum ki hepiniz çok kabasınız. Bu arada benim adım, Masao Zenbu diyerek cümlesini bitirir."  Yürümeye devam eder. Bu duruma, sinirlenen Hoshi lideri Masao'nun sol kolunu tutarak bir deliğin içine atar.

RESİMLER

Mobirise
Mobirise
Mobirise