best free website templates

MASAO NO BOUKEN

Bir grup çetenin Masao Zenbu'yu delikten düşürdükleri yer altından kurtulma macerası.

KÜNYE & YARDIM

Adı: Masao no Bouken
Diğer Adı: Masao'nun Macerası, 正雄の冒険
Motoru: Construct 2
Platformları: Windows, Linux
Türleri: Platform, Macera
Geliştiriciler; 
* Anton Semchenko (Beta Tester & Fikir Verme)
* Anıl Turgut (Beta Tester)
* Ayhan Gazi Gülcü (Kodlama) (Proje Yönetimi)
* Aziz Onur Duman (Japonca Logo Seslendirmesi)
* Emre Gündoğdu (Beta Tester)
* Müge Nur Aydın (Beta Tester)
* Peren Ercan (Japonca Tercüme)
* Selahattin Murat Kiraz (Türkçe Logo Seslendirmesi)
* Sina Dinçer (Beta Tester)
* Zeynep Sönmez (Grafik Tasarımcısı)

Kontrol Tuşları;
FARE;
-
Fare / ekrana elinle basarak menüde gezme,

KLAVYE
- ENTER: Menüde etkileşim
- P / ESC: Oyunu Durdurma
- F1: Hard Reset (Oyunu en baştan başlatır)
- F2: Soft Reset (Oyunu kaldığın yerin başından başlatır)
- Yönlendirme Tuşları: Masao'yu yönetir.
- WASD: Benjiro'yu yönetir

HAKKINDA

Masao no Bouken ile 90'lara gitmeye ne dersiniz? Rijitsu ekibi tarafından geliştirilen Masao no Bouken sizler o günleri yat etmek amacıyla geçmişe götürüyor. Oyunun türü platform ve bulmaca olup iki çeşit oyun modundan oluşacaktır.

Oyunu anlatacak olursak, her şey Masao'nun (oyuncunun) bir deliğin içine atılmasıyla başlıyor. Masao’nun amacı, deliğin içine düşmüş ve tozla kaplanmış en az 5 kayıp nesneyi bulup toplayarak, bitiş noktasına varmaktır. Eğer yer altında neler olduğunu daha çok öğrenmek isterseniz, orada yaşayan insanlarla . Her insanın farklı bir düşüncesi var ve onların düşüncelerini öğrenebilmek dışında yapabileceğiniz başka bir şey yok. 

Oyunun iki kişilik oyun modundan bahsedecek olursak, bu özellik sayesinde Masao no Bouken'i iki kişi aynı bilgisayar üzerinden oynayabilirsiniz. Bu modda birbirinize yardım edebilirsiniz ve oyun içerisindeki karakterler bu modda da yer almaktadır. İster arkadaşınızla ister kardeşinizle bu modu oynayabilirsiniz.

ÖYKÜSÜ

Masao Zenbu günün birinde çalıştığı iş yerinden eve doğru gelirken karşısına Hoshi adındaki bir çete çıkar ve bu çetenin baş lideri olan Hayabusa Wakabayashi önünde durur. Ona: "Sen bizim mekanımızdan geçiyorsun yabancı. Burası bizim yerimiz, az ötede oyna." diyerek cümlesini bitirir. Masao bunun üzerine, hiç sesini çıkarmadan mekanın önünde yürümeye devam eder. Bunu gören Hoshi lideri sinirlenir ve Masao'ya "Huysuz, buradan bir adım daha atarsan senin için güzel bir şey olmayacaktır." diyerek cümlesiyle tehdit eder. 

Masao sesini çıkarmadan yürümeye devam ederken Hoshi çetenin kız üyesi olan Hana Senki, oradaki bir mekanda çalıştığı için bu durumu görür görmez hemen dışarı çıkarak Masao'ya, "Senin derdin ve adın ne?" der. Bu duruma artık sessiz kalmaktan sıkılan Masao, "Benim adımı sormadan önce, insan kendini tanıtır ama bakıyorum ki hepiniz çok kabasınız. Bu arada benim adım, Masao Zenbu diyerek cümlesini bitirir."  Yürümeye devam eder. Bu duruma, sinirlenen Hoshi lideri Masao'nun sol kolunu tutarak bir deliğin içine atar.

RESİMLER

Mobirise
Mobirise
Mobirise

EDİN

REKLAM