simple web templates

REKLAM POLİTİKASI

Projelerimizi koruma altına aldığımız bir anlaşma politikasıdır. Eğer karşı gelirseniz neler olacağını da detaylıca yazdık, lütfen okuyunuz.

KURALLAR

1: Renkinjutsu Oyun Grubu tarafından yapılan projeleri koruma altına almak maksatıyla, iki taraf arasında anlaşma metni okunup kabul edildiği taktirde bu kurallara uymak zorundasınız. Bundan sonraki tüm metinlerde bahsedilen oyun gurubu Rijitsu olarak anılacaktır. Anlaşmaya dair en ufak kural ihlâlinde; anlaşma anında tek taraflı olarak geçerliliğini yitirecektir. Herhangi bir anlaşma ihlali sonrası, tarafımızla tekrar anlaşabilmeniz için ihlalde bulunduğunuz anlaşma üzerinden en az 4 sene geçmesi şarttır. 

2:
 Eğer kuralları ikinci kez ihlal ederseniz, kalıcı olarak tarafınızla tekrar anlaşma yapılmayacağına karar verilecektir. Bu durumda tarafımızca belirlenen şartları yerine getirmedikçe Rijitsu ekibi ile tekrar anlaşma yapamayacaksınız. Bu şartların ilki bir özür metni hazırlayıp Rijitsu ekibine göndermek olacak. Sonraki adımınız siteniz üzerinden, Rijitsu'yla yeniden anlaşma yapabileceğinize dair kararname yazmak olacak. Eğer siteniz yoksa maalesef bir sonraki adıma geçemezsiniz. Sonraki adımda ise, yaptığınız hatadan uzak bir projede yer almalısınız. Bu şartlardan bir tanesini bile yerine getirmediğiniz takdirde, anlaşmanın yeniden sağlanamayacağını aklınızdan çıkarmayınız.

3:
 Youtube gibi video yayınlayan sitelere projeleri yayınlayacaksanız, sizlere bir kaç kurallardan bahsetmek zorundayız. Rijitsu projelerini tanıtırken face cam olarak video çekebilirsiniz ama üzerinizde giysi olmak zorundadır. Eğer çektiğiniz videoda kötü sözler, ırk ayrımı, engellilere hakâretler, şiddete özendirme, kötü içeceklerle beraber, cinsel içerik kullanarak yada vb. hareketlerde bulunmanız durumunda, videonuza dair şikayet iletileri Youtube ve diğer sitelerdeki yönetim kurumlarına yollanacaktır. 

4: R
ijitsu projelerini yayınladığınız diğer sosyal ağ sitelerinde geçerli olacak bazı kurallardan bahsedecek olursak; ilk önce sosyal ağınızda küfürlü yazılar, engellilere hakâret, şiddete özendirme, on sekiz yaş üstü paylaşımlarda bulunmuyor olmalısınız. Anlaşma süresi boyunca, bunlardan uzak olup daha sonra anlaşma bittiğinde önceki cümlelerdeki örneklendirmelerden her hangi birini yaparsanız sizinle bir daha çalışmak istemeyeceğiz. Sosyal ağlarda yapacağınız paylaşımlar için anlaşma süresi 3 haftadır. Aynı kurallar reklam yaparken de geçerli olup, projelerin içerisindeki materyalleri kullanabilirsiniz. Tabii ki sizlere bu izinler sadece tanıtım yapmanız amacıyla verilmektedir. Eğer projlerimizi ve projelerin içeriklerini amacı dışında kullanırsanız mahkeme heyetine başvurulacağını da sakın aklınızdan çıkarmayınız. Sosyal ağ üzerinden geçerli olacak anlaşma süresinin başlaması, sizin tarafınızdan paylaşımın yapıldığı an baz alınacaktır. 

5: 
Rijitsu projelerini tanıtacağınız televizyon ya da radyo mecralarındaki kuralları anlatacak olursak, ilk olarak insanların ilgisini çekmek maksatıyla sihir kullanılması, insanların üzerinden prim yapılması, kötü içeceklerle beraber reklam çekimi yapılması, şiddetin her türlüsünü överek reklam yapılması, kötü sözler kullanarak reklam yapılması durumlarında; o reklamın kaldırılması için her alandan yayımcı şirketiyle mutlaka iletişime geçeceğiz. Ayrıca, yapılan reklamlar ve paylaşımlar kaldırılmadığı taktirde RTÜK adlı şirket ile iletişime geçilip gereken kanıtlarla birlikte taleplerimiz RTÜK'e sunulacaktır. Yine sonuç alınamazsa, son çare olarak tüm belgelerle birlikte mahkemeye gidilecektir. 

6: 
Rijitsu projelerini tanıtacağınız kişisel ya da kurumsal blog ve ya portal alanında da bazı kurallarımız bulunmaktadır. Bu cümleden itibaren blog ve portalların tamamını kapsamak amacıyla bunlardan "siteniz" olarak bahsedilecektir. Siteniz tasarımına önem verilmeden tasarlanmışsa, sitenizi açınca onunla birlikte açılan reklamlar varsa, sitenin içinde haddinden çok daha fazla reklam bulunuyorsa, siteniz hatalı bağlantı çıkışına sahipse, sitenizde virüs varsa ve de sitenizde yavaş bir siteyse şimdiden boşuna kendinizi yormayın. Öncelikle sitenizin sorunu bunlardan her hangi birisiyse, işe bu sorunu gidermekle başlamalısınız. Yapamazsanız, bu sorunları gideren gruplar bulunmaktadır, oralardan yardım isteyebilirsiniz. Sorunsuz açılan sitelerle reklam anlaşmamızı yapacağız. Reklam anlaşma süresi 1 sene olup site kapansa bile anlaşma süresi bitmediği sürece yayından kaldırma yükümlülüğü yoktur. Eğer reklam süresi bitmeden Rijitsu sitesine ait reklam yayından kaldırırsa, kaldıran taraflar anlaşma fiyatının 2 katını Rijitsu'ya ödemek zorundadır. Aksi bir durumda, siteler bağlı oldukları şirketlere şikayet edilip, bu sitelerin 1 aylığına askıya alınmaları talep edilecek ve bu sağlanacaktır.

REKLAM