bootstrap themes

SIKÇA SORULAN SORULAR

Bize çok sık sorulan soruları sizin için derledik.

NEDEN ESKİ TARZ OYUNLAR YAPIYORUZ?

Bizim için önemli olsa bile, yeni oyuncu kuşak tarafından pek sevilmeyen oyun türleridir. Eski demek isterken; Battle City, F-1 Race, Rainbow Island ve Contra gibi oyunların olduğu dönemlerden bahsediyoruz. O zamanlarda 8-bit diye bir muhabbet vardı ama günümüzde o muhabbetin bir değeri kalmamıştır.

Peki biz bu oyunları neden yapıyoruz sorusuna gelince, piyasaya yeni bir tatlar kazandırmanın yollarını arıyoruz. Bu yüzden eski oyunlardaki sistemlerden ilham alarak, günümüzdeki sistemlerini kullanmayı planlıyoruz.

NEDEN CONSTRUCT 2 KULLANIYORUZ?

Kullandığımız oyun motoru Unity Game Engine ile karşılaştırılmaktadır. Lütfen, ikisinin de kullanım amacı ve kullanıldığı alanlardan farklıdır. Bu arada kullandığımız oyun motoru 2 boyutlu olarak oyun yapabilmektesinizdir. Oyun motoru bağımlısı olarak görünsek bile, bize göre oyun motoru sadece bir araçtır. Amacımıza yakınlaştırdığı için, başka değişle bize zaman kazandırdığı için tercih edilmiştir.

NEDEN ÇOK 3D OYUNLAR YAPMAYACAĞIZ?

Bizim bir planlarımız var, bu planlara göre ilerleyeceğiz. Haliyle, 2D oyunlar, 3D/2D oyun yamaları, 2D Visual Novel oyunlarımıza önem vereceğiz fakat 3D oyunlar bizler için o kadar önemli bir alan olduğunu düşünmüyoruz. 

ÖZEL OLARAK YAPILAN UI & UX TASARIMLARI ÜCRETLİ Mİ?

Evet, ücretlidir ve ücreti dosya sayısı + işçilik istemektedir. Eğer paranız yoksa sizlere kolaylık sağlamak için elimizden geleni yapacağız.