Ana içeriğe git
Konu: Günümüzdeki Oyunculuk (Gamer) Üzerine  (198 Kez okunmuş) önceki konu - sonraki konu
0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Günümüzdeki Oyunculuk (Gamer) Üzerine


Merhaba genç, bugün sizin birazcık canınızı sıkmak istiyoruz. Üzgünüz, bugün ki konumuz Günümüzdeki Oyunculuk (Gamer) Üzerine yazı yazılmıştır. Umarız ki, okurken hatalarınızı gözden geçirirsiniz.

İlk olarak Gamer tabiri nasıl doğdu sana anlatalım? Oyuncular oyun konsollarına ve ya oyun bilgisayarlarından birisini edinerek oyun oynayan kişilere Gamer denmiştir. Aslında doğru tanımı, bir oyuncu, istediği tarzda ve dilediği oyunlardan birisini saatlerini harcamış kişilere denir Gamer. Artık bu terimin doğru tanımını ve amacını biliyorsun o halde sana biraz günümüzdeki halini anlatalım ama bu durumdan memnun değiliz.

Şimdi sizlere, günümüzdeki oyunculuk (gamer) üzerine yazmaya başlayalım. İlk olarak, online oyun oynuyanları ele alıp acımasızca düşüncelerimizi söyleyelim. Girişi uzattık, neyse artık yazalım. Online oyun oynayan kesim, büyük kesmi çocuklardan oluşmaktadır. Küçük kesimi ve diğer kesimlerde gençler ve büyük insanlardan oluşmaktadır. Online oyun içerisindeki ortam kesinlikle girilmeye değmeyecek ortamlardan bir tanesidir. Peki, bu ortamlarda neler var? Bu ortamlarda, hileciler, küfürbazlar, kumara alıştıran, Türkçe katili vb. kötü insanların cirit attığı dünyada sen ve arkadaşlarını koruma altına alabileceğin bir değer maalesef yok. Bu durumları firmaların ciddiye aldığını düşünüyorsan yanılsan daha iyi olur, çünkü asla seni dinlemez. Dinlediğini düşünmeye iten bir sebepleri de yoktur, onlar için tek sebep para kazanmaktır. İsterse tüm verilerinizi satar, isterse verilerini kopyalayıp ortama saçabilir ama öyle saçma riske gireceklerine inanmıyoruz.

Hadi diyelim, öyle bir senaryo yaşansa emin olun sesini çıkarmadan oyunu oynamaya devam edersin. Tabii biri gelip senin emeklerini ziyan edip seni ortada bırakınca tonlarca kötü sözleri ağzından boşaltıp oyunu silip kurtulursun diye düşünüyorsun ya da planlıyorsundur. Fakat sana acı bir gerçeği söyleyelim, bu oyunlara bulaşan kişiler psikolojik destek alarak kurtulamadılar. Anlayacağın, bu işlere en güzeli hiç bulaşmadan kaçmaktır diyerek online oyun meselesini kapatıyoruz.

Gelelim offline oyun meselesine geçelim. Bu alan diğerlerine göre biraz daha masum (tabii ama +18 oyun değilse) olduğunu söylemek isteriz. Offline oyun derken +18 oyunlardan bir tanesi değilse pek sorun etmeyiz ama yinede bazı gerçeklerden bahsedelim. Bu alanda gençler ve büyük insanlar yer almaktadır. Ergenler pek sevmez bu alanı, çünkü onlara göre oyunda rekabet yoksa onlara göre oyun boş olarak gözükür. Eee normal, o kadar senedir gençleri hep rekabetçi yetiştirirseniz ahanda sonu bu oyunlarda soluğu alır. Bu duruma pek sevinemiyorum dersem yalan olmaz. Devam edelim, offline oyunların içinde genelde, yapay zeka insanların içine yerleştirilmiş hikayeyi okursun, maceradan maceraya atlarsın, varsa bölüm sonu patronları bir güzel pataklarsın, yoksa önüne geleni delik deşik ederek stresini attığın oyunlardan oluşmaktadır. Online oyunlardan ziyade, kendini yenersen zaman dostu olduğunu söylersek asla inanmazsınız ama öyledir. Sen kendini bilirsen, bu zaman sorununu aşarsın.

Son olarak demek istediğimiz bir şey var, AAA'nın oyun dünyası kendini tekrar eden Online oyunlardan ibaret olduğu için bu durum pek kolay ölmeyecek gibi görünüyor umarızki, bu saçmalık bir an önce biter ve herkes kendine gelir. Neyse, okuduğunuz için teşekkür ederiz.