Ana içeriğe git
Konu: Sitemiz İçin Planlar (61 Kez okunmuş) önceki konu - sonraki konu
0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sitemiz İçin Planlar

Öncelikle merhaba sayın okuyucumuz, sizlere Sitemiz İçin Planlar adlı yazımızdan bahsedeceğiz. Umarızki yazımızı okurken sıkılmazsınız, bizde sizlere yeni sitemizde neler olacak onu yazalım?

Alıntı
Dipçe: Yeni sitenin oluşması için en az 1 sene sürmesi planlanmaktadır.

Öncelikle sitemizin alt kısmındaki Posade adlı yazılımdan bahsedelim. Bu yazılım, oyun firmaları için özel olarak yapılacaktır ve tabii ki de yazılım ücretsiz olup dilediğiniz şekilde sistemlerini aktif edebileceksiniz. Mesela; Oyunlarımız, Oyun Yamalarımız, Visual Novel'lerimiz, Çalışmalarımız vb. gibidir. Bir önceki cümlemizdeki sistemlerin hepsini aktif edip ya da saf dışı bırakabilirsiniz. Ayarlarda menüler dışında, logonuzu, sitenizin adını, reklam yerleri, ciddi yazıların olduğu alanlar, künyeler vb. gibi sayfalar sistemde hazır gelecektir. Sizin yapmanız gereken sadece değişiklikler yeterlidir. Eğer yazıyı beğenmezseniz, mutlaka düzenleyiniz.

Posade sadece oyun şirketlerinin/gruplarının ihtiyacını giderilecek şekilde yazılacaktır. Oyunlarınızı eklemek ve ya çıkarmak tamamen çocuk oyuncağı olduğu gibi o oyunla ilgili bir künye alanı, resim alanı, indirme sayfaları, yayınlanan sitelerini tek bir sayfadan ulaşılacak şekilde yazılacaktır. Her oyunun kendisini gösteren resim ve ya video alanı oyunun adının hemen altına konumlandırılacaktır. Bu sistemli bir sayfayı sitemiz içinde geçerli olacaktır.

Gelelim sitemiz için neler yapacağımızın planlarını yazmaya. İlk etapta sitemize sağlam bir şekilde çalışan ve her ortama uyumlu olan slider yapılacaktır. Sitemizin tüm renkleri logomuzdan baz alarak flat tasarıma geçirilecektir ve ayrıca bu tasarıma geçirilirken sitedeki gereksiz alanların css kodları da temizlenecektir, hem böylelikle sitedeki gereksiz alanlar temizlenerek site hızına önem kazandırılacaktır. Bir türlü SEO işini beceremiyoruz, sitemizdeki en büyük dert iç SEO olduğu için bunu da bir şekilde çoklu dil sistemine uygun nasıl yazıldığını öğrenilip uygulayacağız?

Yakın zamanda sitemizin İngilizce dil seçeneğini aktif edeceğiz. Artık Türkçe bilmeyen insanlar için sitemizi gezmek bir zulüm haline gelmiştir. Onu çözdükten sonra istek dil gelirse, dil dosyamızı ve sitemizin yedeklerini GitHub üzerinden sunulacaktır ama sadece çeviri ve bizlere yardım etmek isteyen herkese sunacağız.

Sitemizdeki her şeyi Posade sisteminin üzerinden yönetilmeye başlandığında tüm oyun geliştiren insanlara sunacağız. Ayrıca, sistemin admin panelinin tasarımını ve ana temasının tasarımını da zamanı geldiğinde sizlere anlatacağız.

Yazıyı kapatırken, sizlere bir güzel öneri sunalım. Oyunlar yapan arkadaşlara yardımcı olmak hepimizin görevidir, ülke ayrımı yapmadan bir birimize destek sağlarsak ancak işte o zaman gelişiriz.

Esen Ola!